elect_ua


Twitter-трансляція виборів 2010


Previous Entry Share Next Entry
Підрахунок голосів на Волині
такий рожевий...
gvaaalt wrote in elect_ua

На дільницях, де здійснювалось спостереження ГМ ОПОРА, у переважній більшості процедура підрахунку голосів проходила згідно вимог законодавства та злагоджено, хоча і тривалий період часу. Малі дільниці завершили підрахунок голосів і склали протоколи орієнтовно близько 3 години ночі, середні – 4-5 година, великі – 6-8 година. На окремих дільницях підрахунок голосів та складання протоколів по окремих видах виборів тривав до обіду понеділка.

 

 

Деякі проблеми під час підрахунку голосів були зафіксовані на дільницях № 03001 (смт. Іваничі) та ДВК № 07001 (смт. Локачі), де під час підрахунку голосів не сходилась кількість підписів у списку виборців і контрольних талонів по виборчих бюлетенях з виборів до Волинської обласної ради за партійними списками (Іваничі - 2 бюлетені, Локачі – один). Пізніше було встановлено, що члени ДВК, які видавали бюлетені не відокремили контрольні талони від бюлетенів.

 

Більш суттєві проблеми виникли під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 02001 (м. Горохів). З самого початку дільнична виборча комісія порушила процедуру підрахунку голосів. Бюлетені підраховувались по кожній скриньці окремо та по кожному виду виборів, що надто затягнуло цю процедуру в часі і в подальшому привело до здійснення помилок при підрахунку і складання протоколу. Лише під час підрахунку голосів було виявлено, що члени ДВК неправильно видавали бюлетені виборцям з виборів депутатів міської ради у одномандатних округах. Фактично бюлетені видавались без прив’язки виборців до одномандатних округів. Станом на 8:00 було складено протоколи по всіх видах виборів, окрім виборів депутатів міської ради у одномандатних округах. Комісія через втому практично не може продовжувати свою роботу. Можна очікувати, що до міської ТВК надійдуть скарги від кандидатів, стосовно видачі бюлетенів в одномандатних округах міста Горохова.

 

На ДВК № 02079, с. Угринів, Горохівського району вибори були проведені належним чином, але результат суттєво відрізняється від інших територій. Тут серйозну перевагу мають партійні списки кандидатів Народної партії та кандидати від цієї політичної сили (підтримка - понад 50%).

 

При передачі протоколів про підрахунок голосів від дільничних виборчих комісій до міської ТВК у місті Володимирі-Волинському зафіксовано окремі факти, коли на протоколах декількох дільниць були відсутні підпис голови ДВК на протоколі та печатка комісії. Дані підписи і печатки відповідні голови проставляли прямо в приміщенні ТВК.

 

У місті Луцьку міська виборча комісія відправила кілька ДВК на складення уточненого протоколу про підрахунок голосів, через наявні помилки в протоколах.

 

Доволі нестандартно проходив підрахунок голосів на ВД в с. Ратнів Луцького району. «Куратором» цього процесу був керівник СГПП «Рать» Віктор Анатолійович Шумський, який і сам балотується в депутати обласної ради від Народної партії. А оскільки головою цієї дільничної виборчої комісії є водій пана Шумського, то проблем з правильним підрахунком голосів не повинно було бути. Однак присутність спостерігача ГМ ОПОРА дозволило хоч частково провести процес підрахунку голосів в законній площині. З особливостей, які кинулись в очі спостерігачу: стрічка для пломбування скриньки з бюлетенями до сільської ради була відклеєна, бюлетені до виборів сільського голови і депутатів сільської ради видавали за окремим столом і з окремим, другим примірником списку виборців!!!, кожна скринька була підписана для окремого виду виборів. Загалом багато процедур було проведено таким чином, що не всі члени комісій та спостерігачів встигали помітити їх. Так, підрахунок підписів в списку виборців і контрольних талонів пройшов непомітно для присутніх. Також комісія ледь не забула погасили невикористані бюлетені перед підрахунком бюлетенів з скриньок. Кількість невикористаних бюлетенів ніхто не перевіряв. Були озвучені цифри арифметичної перевірки, тобто цих бюлетенів стало стільки скільки потрібно. Також члени комісії по черзі підписували «пусті» протоколи про підрахунок. В інших процедурах комісія теж не повністю дотримувалась вимог закону: сортування, рахування, пакування бюлетенів проходили одночасно і без інформування присутніх про результати підрахунку. Були і спроби «позбутися» спостерігача, пригрозивши рішенням про позбавлення права брати участь в засіданні. Але відстоювання своїх прав спостерігачем змусили комісію змиритись та працювати в рамках закону.

 

Детальніша інформація у координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Волинській області

Михайло Шелеп, тел.: 067-41-65-086, mike.shelep@gmail.com?

Log in