elect_ua


Twitter-трансляція виборів 2010


Previous Entry Share Next Entry
Ох-ох, стомилася ТВК в Кам’янці-Подільському
такий рожевий...
gvaaalt wrote in elect_ua
За інформацією Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України, політичні сили Хмельниччини у день виборів нарікали на низьку активність виборців. Це не дивина: про деякі партії, що запропонували себе в списки, населення взагалі ніколи не чуло. Неактивно працювали в міжвиборчий період і досить відомі політичні сили, хіба що воювали одна з одною. Спрацювали також суворі життєві реалії, тотальне підвищення цін, розчарування у владі. Мешканка одного з сіл Чемеровецького району Хмельницької області була така роздратована, що нецензурно висловлювалася на дільниці на адресу членів дільничної виборчої комісії, знищила бюлетені, видані їй для голосування. Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю Управління МВС України у Хмельницькій області, вирішується питання про порушення кримінальної справи за звинуваченням у хуліганстві.
У Кам’янці-Подільському голосування пройшло без сенсацій, про що офіційно повідомляли й правоохоронні органи. За депутатські мандати в міській раді за партійними списками змагалося 24 партійні осередки. Явка склала 40 відсотків від усіх виборців. Значна частина студентської молоді, яка становить третину населення, вирішила ігнорувати свято волевиявлення, влаштувала собі три вихідні. Окрім того, місто досі не оговталося від шоку через арешт міського голови Анатолія Нестерука. Біля дільниць довелося чути такі розмови: «Зараз усіх повикреслюю і напишу «Наш мер - Нестерук !». Протестний настрій усю передвиборчу кампанію панував навіть на місцевих інтернет-форумах, і вилився в дописування на бюлетенях ще одного кандидата на міського голову - віртуального персонажу Громосєки. Такі бюлетні комісії визнали, звісно, зіпсованими. Багато виборців не підтримали жодного кандидата. І все ж більшість тих, хто таки прийшов на дільниці, свої емоції опанували: місто без керівника громади залишатися не може. За попередніми даними ТВК, із семи кандидатів на посаду міського голови лідирують регіонал Михайло Сімашкевич, представник «Єдиного центру» Ростислав Ярема та бютівка Валентина Волошина. На четвертому місці 27-річний свободівець Володимир Шкрум. Такою була інформація на дев’яту ранку, однак на цей час лише три дільниці здали свої протоколи в тервиборчком. Інші, знемагаючи від втоми, чекали черги. Кави та чаю, які зазвичай пропонують представникам комісій, не було.
Кам'янець-Подільська міська територіальна виборча комісія замість підрахунку та оприлюднення попередніх результатів місцевих виборів першого листопада вирішила відпочити, залишивши під дверима представників дільниць з неприйнятими протоколами. Їм сказали: «Ми вам зателефонуємо.» Голова Тетяна Остафійчук, яку намагалися знайти журналісти для коментування ситуації, була недоступна навіть у телефонному режимі, хоч кількома годинами раніше обіцяла дати інтерв’ю. До слова, цього дня в районі оголосили попередні результати виборів по всіх дільницях.
Деякі штаби політичних партій побачили в такій поведінці далеко не втому, а невдоволення голови тим, що в перегонах лідирує не той кандидат, на якого ставила влада. Зокрема, штаб кандидата на посаду міського голови Ростислава Яреми заявив: «Ми підрахували результати за протоколами з мокрими печатками з усіх дільниць , які отримали наші спостерігачі , і побачили, що наш претендент, безпартійний, висунутий від «Єдиного центру», набрав найбільшу кількість голосів. За ним іде кандидат від «Сильної України» Михайло Сімашкевич, на третьому місці бютівка Валентина Волошина. Комісія порушує закон, перериваючи свою роботу. Вона не працювала цілу ніч, сказали, що прийдуть на дев’яту ранку. Представники ДВК цілу ніч чекали, коли ж їх покличуть. Це безпрецедентний випадок. Документи залишилися без охорони. Окрім того, з однієї дільниці, яка знаходиться в гуртожитку університету, досі не привезено бюлетені, мовляв, немає транспорту, хоч ми пропонували в цьому допомогти.»
Станом на 10.50 ранку протоколи так ще й не починали приймати, комісія «готується до початку роботи», запевнили журналістів.
інформація штабів така:
Згідно паралельного підрахунку офіційних протоколів з "мокрими печатками", наданих членами ДВК 46-ти дільниць перемогу на виборах міського гоови отримав Ярема Ростислав Тарасович, за якого проголосувало 27,39% виборців міста Кам’янця-Подільського.
друге місце - Сімашкевич М.Є. з кількістю голосів 23,84%
третє місце Волошина В.П. БЮТ - 19,69%
Ярема Р.Т. - безпартійний
Сімашкевич М.Є - "Сильна Україна"
Тим часом ТВК тягне резину і сподівається, що представники ДВК махнуть рукою на відстоювання результатів на дільницях. Стало також відомо, що в Кам’янці-Подільському зафіксовано факт знайдення у смітнику поруч із одною з дільниць 150 виборчих бюлетенів на посаду міського голови. Таку інформацію підтвердив прокурор міста Сергій Ромась. За його словами,повідомлення про цей факт надійшло вчора після 21.50 години. Наразі, за його словами, перевірку проводить міліція. Слід дочекатися результатів експертизи бюлетенів, аби дізнатися, чи вони є оригінальними документами. Якщо бюлетені виявляться справжніми, може бути порушена кримінальна справа, а результати виборів на цій дільниці можуть бути визнані недійсними.
У ТВК говорять, що вже поступають скарги та заяви від кандидатів на посаду міського голови щодо невизнання результатів та необхідності їх перерахунку. Прийом документів від дільничних виборчих комісій у вівторок пополудні ще тривав. Раніше також преса оприлюднювала інформацію про недостачу бюлетенів на ще одній дільниці. «Спочатку начебто зникло 50 виборчих документів, проте сьогодні вже говориться про 12 бюлетенів, які чомусь у ТВК приніс пенсіонер у окремому файлі. Офіційних коментарів з цього приводу також поки немає», - повідомляє сайт novini.net.ua

?

Log in